Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Mordować kobiety i dzieci". Dokumenty UPA znalezione w Chochołowie zdradzają tajemnice

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 27 lipca 2016 r. o 14:36 Powrót do artykułu
na przykład, konkretna data i miejsce ***s://pl.wikipedia.org/wiki/zbrodnia_w_sahryniu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na przykład, konkretna data i miejsce - 10 marca 1944, Sahryń.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
na przykład, konkretna data i miejsce - 10 marca 1944, Sahryń.
Poszedłeś na łatwiznę mały banderowski trollu. Po pierwsze wasze pseudohistoryczne opracowania jak wiadomo są nic nie warte bo łżecie w nich jak psy. Po drugie to miło, że przywołujesz Sahryń. Otóż mieszkańcy Sahrynia dostali to co im się należało, chociaż polskie oddziały akurat nie to miały na celu lecz likiwdację banderowskich bandziorów którzy mieli tam swoją bazę. Tamtejsi Ukraińcy pod opieką i przy współudziale z uzbrojonymi bandytami tam siedzącymi, rabowali i mordowali polską ludność w całej okolicy. Polak jak tylko pojawił się w tamtej okolicy to w najlepszym przypadku został okradziony i pobity ale często bywało i tak, że po prostu ginął w męczarniach. Np pod Sahryniem kilkunastoletnią Polkę ci twoi biedaczkowie wbili na pal o tym jakoś nie ma ani słowa w tych waszych g...no wartych "źródłach historycznych". Ty też o tym nie raczysz wspominać dlaczego ? Nie wiedziałeś o tym banderomongole ?   Za Sahryń podziękuj UPA itp oraz tym bandyckim mieszkańcom. Kto mieczem wojuje ten od miecza w końcu ginie. Ciesz się, że zginęli od kul. Polacy nie mordowali jak wy Azjaci. Nigdy Polacy nie obdzierali żywcem ze skóry, nie rabali siekierami ani nie piłowali żywcem piłami do drewna, tak więc wsadź sobie w d....ę banderowski chamie swoje żałosne porównania fałszywy mongolski bękarcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
na przykład, konkretna data i miejsce - 10 marca 1944, Sahryń.
...i jeszcze jedno po co ukraiński trollu czas marnujesz na trollowanie na polskich forach. Pewnie siedzisz w Polsce i plski chleb łaskawy żresz. Dlaczego nie siedzisz u siebie czyżby Upaina już do UE wstąpiła ? Zamiast pisać swoje brednie i kłamstwa na polskich forach jedź na Donbas heroju zasr...y. Krym kto za ciebie będzie "wyzwalać" ? Walizka - dworzec - Donbas. Wracaj do siebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety, nigdy nie byłem w Polsce. Piszę z pomocą tłumacza, czytam sam, języki są podobne, można zrozumieć główny sens. Odwiedził stronę internetową, aby uzyskać alternatywną informacji. Na ukraińskich elektronicznych archiwach nie ma dokumentów o zbrodniach ukraińców, w polskich zasobach, jak widzę, nie ma informacji o zbrodniach polaków. W celu uzyskania obiektywnego zrozumienia trzeba uczyć się alternatywne źródła. Ale, jak widzę, ci nieciekawe te fakty, które od was ukrywa twoja propaganda. A mnie interesuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na przykład, jeśli chcesz poczytać o okrucieństwach Polaków, znajdź sobie w Wikipedii "Zbrodnie w Pawłokomie". To tylko jeden z wielu przykładów. Zwróć uwagę, zamieszczam polskie źródła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piszesz, że mieszkańcy Sahrynia otrzymali to, co im się należało. Dzieci w czym byli winni? Jeśli tak myślisz, to w czym różnica między tobą i maniakiem-faszystą?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O cięte gardła, brzuchy i złamane ławki głowy ukraińców możesz przeczytać w książce "Egzekutor", Stefan Dąmbski. Ośrodek Karta, Warszawa. 2010.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
Piszesz, że mieszkańcy Sahrynia otrzymali to, co im się należało. Dzieci w czym byli winni? Jeśli tak myślisz, to w czym różnica między tobą i maniakiem-faszystą?
Gdyby ci z Sahrynia nie zaczęli rabować i mordować Polaków to nic by im się nie stało. Nazywasz mnie maniakiem-faszystą ? To nie ja mówię że mordercy to bohaterowie tylko wy Ukraińcy tak twierdzicie. Dla was ludobójcy to "heroje" więc kto tu jest faszystą i czubkiem ? Przecież teraz nawet wasz parlament uznał, że bandyci z OUN-UPA to bohaterowie narodowi Ukrainy i co ty na to ? Wy mordowaliście nie tylko Polaków ale i Żydów, Rosjan, Czechów, Ormian, Węgrów. Tak się dziećmi z Sahrynia przejmujesz ? Przynajmniej ich nikt żywcem ze skóry nie obdzierał tak jak wy robiliście z polskimi dziećmi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
O cięte gardła, brzuchy i złamane ławki głowy ukraińców możesz przeczytać w książce "Egzekutor", Stefan Dąmbski. Ośrodek Karta, Warszawa. 2010.
Bajki to z opowiastek mitomanów to sobie opowiadaj swoim współplemieńcom, a nie mi. Bandera i UPA to dla ciebie kto ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
Na przykład, jeśli chcesz poczytać o okrucieństwach Polaków, znajdź sobie w Wikipedii "Zbrodnie w Pawłokomie". To tylko jeden z wielu przykładów. Zwróć uwagę, zamieszczam polskie źródła.
Co do Pawłokomy to sytuacja podobna jak z Sahryniem. Trzeba było nie mordować Polaków. Jak wy wymordowaliście to jest dobrze jak dostaliście odwet to już wam się nie podoba ? Poza tym czy to Polacy np służyli Hitlerowi w SS-Galizien i czy to Polacy czczą bandytów z tej dywizji OCHOTNICZEJ ? Nie to robicie wy. Czy to Polacy służyli Hitlerowi jako strażnicy w obozach koncentracyjnych ? Nie to wy Ukraińcy ....chcesz się jeszcze policytować ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
Na przykład, jeśli chcesz poczytać o okrucieństwach Polaków, znajdź sobie w Wikipedii "Zbrodnie w Pawłokomie". To tylko jeden z wielu przykładów. Zwróć uwagę, zamieszczam polskie źródła.
Co do Pawłokomy to nie dość, że Polaków najpierw zamordowaliście to nawet nie chcieliście powiedzieć co zrobiliście z ciałami. PS. do mordowania Polaków namawiał między innymi wasz tamtejszy pop.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parlament, bohaterowie - to wszystko polityka. Dla mnie ten, kto zabijał cywilów - przestępca. i nie ważne, jaką armię reprezentuje. U ciebie inaczej: jeśli zabijali cywilów Polaków - to ludobójstwo, a jeśli zabijali cywilnych Ukraińców - oni są winni, dostali to na co zasłużyli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
Parlament, bohaterowie - to wszystko polityka. Dla mnie ten, kto zabijał cywilów - przestępca. i nie ważne, jaką armię reprezentuje. U ciebie inaczej: jeśli zabijali cywilów Polaków - to ludobójstwo, a jeśli zabijali cywilnych Ukraińców - oni są winni, dostali to na co Nzasłużyli.
Nie manipuluj. Cywilnych i pokojowo nastawionych Ukraińców Polacy nie zaczepiali. Obrywali ci którzy brali udział w rabowaniu i mordowaniu ludności cywilnej polskiej. Poza tym jest jeszcze jedna sprawa co do was Ukraińców. Otóż to nie było tak, że tylko bandyci z UPA-OUN czy SS-Galizien brali udział w mordowaniu Polaków i rabowaniu ich dobytku. Wasi chłopi brali w tym udział i to czynny, z nożami, widłami, siekierami. Owszem zdarzało się że Ukraińcy uratowali Polaka/Polkę ale to bardzo wyjątkowi ludzie i bardzo wyjątkowe sytuacje. Najczęściej ta wasza "niewinna" ludność cywilna mniej lub bardziej przysługiwała się przy zbrodniach m.inn tak było w Sahryniu, a o tym niestety się nie mówi, ze względu na poprawność polityczną. Co do parlamentu i polityki - co to za kraj chory i nienormalny w którym czci się morderców. Zresztą o ironio ci wasi "bohaterowie" wymordowali też i kilkadziesiąt uczciwych normalnych Ukraińców a wy teraz stawiacie im pomniki i krzyczycie "sława herojam" - co to za heroje ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jasne jasne napisał:
Genik napisał:
Parlament, bohaterowie - to wszystko polityka. Dla mnie ten, kto zabijał cywilów - przestępca. i nie ważne, jaką armię reprezentuje. U ciebie inaczej: jeśli zabijali cywilów Polaków - to ludobójstwo, a jeśli zabijali cywilnych Ukraińców - oni są winni, dostali to na co Nzasłużyli.
Nie manipuluj. Cywilnych i pokojowo nastawionych Ukraińców Polacy nie zaczepiali. Obrywali ci którzy brali udział w rabowaniu i mordowaniu ludności cywilnej polskiej. Poza tym jest jeszcze jedna sprawa co do was Ukraińców. Otóż to nie było tak, że tylko bandyci z UPA-OUN czy SS-Galizien brali udział w mordowaniu Polaków i rabowaniu ich dobytku. Wasi chłopi brali w tym udział i to czynny, z nożami, widłami, siekierami. Owszem zdarzało się że Ukraińcy uratowali Polaka/Polkę ale to bardzo wyjątkowi ludzie i bardzo wyjątkowe sytuacje. Najczęściej ta wasza "niewinna" ludność cywilna mniej lub bardziej przysługiwała się przy zbrodniach m.inn tak było w Sahryniu, a o tym niestety się nie mówi, ze względu na poprawność polityczną. Co do parlamentu i polityki - co to za kraj chory i nienormalny w którym czci się morderców. Zresztą o ironio ci wasi "bohaterowie" wymordowali też i kilkadziesiąt uczciwych normalnych Ukraińców a wy teraz stawiacie im pomniki i krzyczycie "sława herojam" - co to za heroje ?
Pomyłka - oczywiście wasi heroje wymordowali kilkadziesiąt ale TYSIĘCY uczciwych Ukraińców, za to że sami nie chcieli być takimi zbrodniarzami jak oni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cywilnych i pokojowo nastawionych Ukraińców Polacy nie zaczepiali? Chcesz powiedzieć, że ukraińskie dzieci nie ginęli z rąk Рolaków na Wołyniu, w Galicji i Ziemia chełmska?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
Cywilnych i pokojowo nastawionych Ukraińców Polacy nie zaczepiali? Chcesz powiedzieć, że ukraińskie dzieci nie ginęli z rąk Рolaków na Wołyniu, w Galicji i Ziemia chełmska?
Już wiemy, że masz trudności z językiem polskim mimo, że wasze narzecze to mieszanina ruskiego i polskiego. Ewentualnie masz trudności w czytaniu ze zrozumieniem. Jak Ukraińcy brali udział w mordowaniu i rabowaniu polskich miejscowości to zdarzało się, że potem spotykała ich zasłużona kara. Już ci napisałem, że te twoje niewiniątka brały udział w zbrodniach razem z bandytami z UPA OUN SS-Galizien itp... nawet kobiety i dzieci ukraińskie. Tłukli siekierami, widłami, drągami, wyszukiwali Polaków którym udało się przeżyć i mordowali ich sami albo zawiadamiali swoich "herojów" banderowskich i ci ich zabijali. Po morderstwach rabowali wspólnie dobytek Polaków a to co zostało palili aby się żaden ślad po Polakach nie uchował. Tacy ci twoi współplemieńcy niewinni. To wy zaczęliście więc czego oczekiwaliście podziękowań za wymordowywanie w bestialski sposób całych polskich rodzin ? Poziom waszego zbydlęcenia w tym mordowaniu przebił wszystkie zbrodnie w Europie. Po co próbujesz porównywać to czego się porównać nie da. W polskich odwetach zginęło mniej Ukraińców niż zostało zamordowanych przez wasze własne kochane  UPA. Nie wiedziałeś o tym ? O tym że Ukraińcy mordowali swoje polskie żony i własne rodzone dzieci bo je urodziła Polaka, też nie wiedziałeś ? Podaj mi choć jeden przykład kiedy w odwecie Polacy przecięli żywcem piła do drewna Ukraińca czy Ukrainkę ? Ja ci waszych zbrodni tego typu mogę wyliczyć całe mnóstwo. To jest wasze ukraińskie szukanie przyjaźni - z fałszem i obłudą, kłamstwami i brakiem skruchy. Próbujesz odwracać sytuację, szukasz jakichś symetrii, kórych nie ma. Trzeba było nie mordować. Macie swoją samostijną banderowską cudowną Ukrainę - powiedz po co do Polski się tak pchacie ? Nie możecie siedzieć u siebie ? Po to wymordowaliście nawet i pół miliona Polaków w latach 1939-1946 żeby teraz pchać się do nich po pracę i chleb ? Jacy wy głupi i żałośni jesteście. Po co komu tacy fałszywi "przyjaciele" już lepszy szczery wróg niż taki "przyjaciel".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mogę podać ci wiele przykładów zbrodni przeciwko ludzkości dokonanych rękami Polaków w XX wieku. Jednak na podstawie tego nie robię wyjścia o niezdrowej Polskiego narodu. Maniacy są w każdym narodzie. Dla mnie po prostu nieprzyjemne pisać o tych okrucieństwach. Ponadto, znajdziesz im usprawiedliwienie. Ty widzisz tylko to co chcesz zobaczyć. Życzę ci wszystkiego dobrego, zostań przy swoim zdaniu. Pewnie ci łatwiej żyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
Mogę podać ci wiele przykładów zbrodni przeciwko ludzkości dokonanych rękami Polaków w XX wieku. Jednak na podstawie tego nie robię wyjścia o niezdrowej Polskiego narodu. Maniacy są w każdym narodzie. Dla mnie po prostu nieprzyjemne pisać o tych okrucieństwach. Ponadto, znajdziesz im usprawiedliwienie. Ty widzisz tylko to co chcesz zobaczyć. Życzę ci wszystkiego dobrego, zostań przy swoim zdaniu. Pewnie ci łatwiej żyć.
Jakież to zbrodnie przeciwko "ludzkości" ? Czyżby Polacy zakładali obozy koncentracyjne ? Może byli w nich wartownikami jak Ukraińcy ? Próbujesz tworzyć jakąś dziwną równowagę ale tej równowagi nie ma. Mam ci przypomnieć co robili Petlurowcy i Siczowi Striłci już w 1918 roku - ? Otóż mordowali Polaków w podobny sposób jak UPA tyle, że skala była mniejsza. Może mam ci przypomnieć jak ukraińska czerń po rewolucji październikowej wyrzynała Polaków ? Tak tak to prawda. Jeżeli potępiasz Bnaderę, OUN, UPA, SS-Galizien, SS-Roland itd to jesteś OK. Jeżeli uważasz, że to dla was Ukraińców bohaterowie to daruj sobie pisaninę. Polacy zbrodniarzom i ludobójcom masowym pomników nie stawiają. Polacy nie twierdzą, że mordowanie niemowląt to była walka z okupantem i kolonizatorem. Niestety bardzo wielu Ukraińców mówi, że takie rzeczy są ok. U ciebie jak z tym jest ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Genik napisał:
Mogę podać ci wiele przykładów zbrodni przeciwko ludzkości dokonanych rękami Polaków w XX wieku. Jednak na podstawie tego nie robię wyjścia o niezdrowej Polskiego narodu. Maniacy są w każdym narodzie. Dla mnie po prostu nieprzyjemne pisać o tych okrucieństwach. Ponadto, znajdziesz im usprawiedliwienie. Ty widzisz tylko to co chcesz zobaczyć. Życzę ci wszystkiego dobrego, zostań przy swoim zdaniu. Pewnie ci łatwiej żyć.
Jakież to zbrodnie przeciwko "ludzkości" ? Czyżby Polacy zakładali obozy koncentracyjne ? Może byli w nich wartownikami jak Ukraińcy ? Próbujesz tworzyć jakąś dziwną równowagę ale tej równowagi nie ma. Mam ci przypomnieć co robili Petlurowcy i Siczowi Striłci już w 1918 roku - ? Otóż mordowali Polaków w podobny sposób jak UPA tyle, że skala była mniejsza. Może mam ci przypomnieć jak ukraińska czerń po rewolucji październikowej wyrzynała Polaków ? Tak tak to prawda. Jeżeli potępiasz Bnaderę, OUN, UPA, SS-Galizien, SS-Roland itd to jesteś OK. Jeżeli uważasz, że to dla was Ukraińców bohaterowie to daruj sobie pisaninę. Polacy zbrodniarzom i ludobójcom masowym pomników nie stawiają. Polacy nie twierdzą, że mordowanie niemowląt to była walka z okupantem i kolonizatorem. Niestety bardzo wielu Ukraińców mówi, że takie rzeczy są ok. U ciebie jak z tym jest ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 7 z 9

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...